Рада з питань судової реформи

"В реформі важливий голос громадськості" – К. Красовський, форум "Громадянин. Суддя. Як судова реформа вплине на кожного з нас"

«Питання доброчесності та етичності суддів не завжди можна оцінити, маючи лише певну інформацію. Тому важливий голос громадськості. Громадська рада доброчесності має донести обґрунтовані сумніви в доброчесності чи етичності того чи іншого судді, оскільки в Інтернеті багато інформації, яка є «сміттям», коли окремі групи намагаються вплинути на суддю, зруйнувати його репутацію. Про це заявив Секретар Ради з питань судової реформи Костянтин Красовський під час громадського форуму «Громадянин. Суддя. Як судова реформа вплине на кожного з нас?» (за посиланням - трансляція форуму), що відбувся 17 жовтня 2016 року в Києві.

У рамках форуму міжнародні експерти, народні депутати України, члени Конституційної Комісії, представники Ради з питань судової реформи, Адміністрації Президента України, судді, громадські активісти Києва, а також судді, правники, представники громадянського суспільства обговорили у широкому контексті, як судова реформа вплине на громадян та суддів, які виклики вже постали, яких очікувати в ході її реалізації та які кроки необхідно здійснити для забезпечення успіху реформи. 

Під час виступу у дискусії про вплив судової реформи на громадян та роль громадянського суспільства у доборі суддів, секретар Ради з питань судової реформи Костянтин Красовський зазначив, що Вища кваліфікаційна комісія суддів повинна прийняти висновок Громадського ради доброчесності до свого розгляду, а якщо вона з ним не погоджується, то має це обґрунтувати. Він наголосив, що Громадська рада доброчесності – це не просто дорадчий голос. Це голос, який має силу.  

«Важливо, щоб цей інструмент працював, але реформа вводить багато інших інструментів, які дозволяють громадськості здійснювати моніторинг судової влади. А їй, у свою чергу, треба бути відповідальною та підзвітною перед суспільством. Це те, що може бути висвітлено у ЗМІ та дійти до кожного громадянина», – сказав Костянтин Красовський.

Протягом форуму відбулися включення зі Львова, Одеси та Харкова за допомогою телемосту, що дало змогу обговорити питання, які виникають у представників судової влади у регіонах. Однією з інновацій заходу стала робота художника зі Львова Михая Тимошенка, який робив тематичні малюнки реформи відповідно до питань, що дискутувалися учасниками.

Громадський форум організований Democracy Reporting International (DRI) в рамках проекту "Вихід за межі Києва: посилення регіональних суб'єктів змін для сприяння ключовим політичним реформам", а також Координатором проектів ОБСЄ в Україні. 

Форма зворотнього зв’язку

Дякуємо, що приєдналися!