Рада з питань судової реформи

«Очищення суддівської системи починається з Верховного Суду», — Костянтин Красовський

«У Конституції сталися тектонічні зміни. В першу чергу, відбулася деполітизація системи судової влади», — Костянтин Красовський в ефірі Громадського радіо
 

30 вересня нарали чинності зміни до Конституції в частині правосуддя. Костянтин Красовський — керівник Головного департаменту правової політики Адміністрації Президента — розповідає, чи є вже перші результати.

Ірина Соломко: Костянтине, чи відчули ви що вже 6 днів ми живемо по-новому?

Костянтин Красовський: Судова реформа не розпочалася минулого тижня, вона розпочалася у 2014 році, коли була створена Рада з питань судової реформи, розроблена її стратегія. Зараз ці напрацювання отримали результат, хоч і проміжний.

У Конституції сталися тектонічні зміни. В першу чергу, відбулася деполітизація системи судової влади. У суддів з’явилася можливість самоочищення, приходу нової крові в систему.

Любомир Ференс: Щодо конкурсної комісії суддів — відбудуться якісь зміни?

Костянтин Красовський: Вища кваліфікаційна комісія суддів була обрана тільки у2014 році. Вона працює за новими підходами, процедурами. Зараз перед нею серйозний виклик — провести конкурс суддів у Верховний Суд. Реформа дає можливість громадськості брати участь у цій процедурі.

Любомир Ференс:  В понеділок було повідомлення про те, що Верховний Суд просить Конституційний Суд визнати неконституційною ліквідацію Вищих спеціалізованих судів та конкурсний відбір суддів. Які перспективи цього позову?

Костянтин Красовський: На мій погляд, немає багато шансів у тому, щоб зупинити реформу. В перспективі цього звернення немає таких негативних причин, які зупинили б створення нового Верховного Суду. Очищення судової системи починається саме з нього.

Ірина Соломко: Як гадаєте, чи вдасться оновити кадри настільки, щоб очистити систему суддівської влади?

Костянтин Красовський: Я з оптимізмом дивлюся на цей процес. Для науковців та адвокатів, які мають щонайменше 10-річний досвід, відкрилася можливість поповнити ці ряди. Для цього потрібно ще пройти кваліфікаційне оцінювання, в тому числі перевірку їх доброчесності.

Ірина Соломко: На скільки відсотків ми зможемо за рахунок цього оновити суддівські лави?

Костянтин Красовський: Ми вимагаємо негайних реальних результатів, але не все так просто. В Україні8000 суддів. Є підстави очікувати, що серед них є ті, хто підуть у Верховний Суд. Згідно із законом, він має нараховувати до 200 суддів. Це люди, які визначатимуть, яким чином розвиватиметься судова система.

Детальніше: https://hromadskeradio.org/programs/hromadska-hvylya/ochyshchennya-suddivskoyi-systemy-pochynayetsya-z-verhovnogo-sudu-krasovskyy

 

Форма зворотнього зв’язку

Дякуємо, що приєдналися!