Рада з питань судової реформи

Парламент зробив важливий крок для побудови незалежної системи судів – Президент

02 Лютого 2016 

Президент Петро Порошенко назвав історичним сьогоднішній день, коли Верховна Рада зробила перший і дуже важливий крок щодо побудови незалежної системи правосуддя, проголосувавши в першому читанні відповідні зміни до Конституції.

За відповідний проект закону Проект Закону про внесення змін до Конституції України (щодо правосуддя) №3524 проголосувало 244 депутати. 
Детальніше читайте на У

Рішення Парламенту Президент прокоментував на зустрічі з делегацією голів парламентів Данії, Естонії, Ісландії, Латвії, Литви, Норвегії, Фінляндії та Швеції (NB8), яка перебуває в Україні з спільним робочим візитом.

Глава держави висловив сподівання, що остаточне затвердження цього законопроекту відбудеться вже у найближчі місяці. «Це дасть можливість зробити декілька важливих кроків – зняти суддівську недоторканність, ту парасольку, яка закривала суддів від справедливого покарання за корупцію, а також забезпечити незалежну систему тестування, яка дозволить значним чином оновити суддівський корпус, зробити перезавантаження суддівської системи, але в чіткій відповідності з тими правилами і нормами, які існують в Європі», – наголосив Петро Порошенко.

За словами Президента, вперше в історії України сім з половиною тисяч суддів, всі без виключення, пройдуть процедуру оцінювання, і це безпрецедентна акція, яка дозволить виявити корупціонерів, непрофесіоналів.

«Це є значним українським подальшим кроком у комплексних реформах з подолання корупції в нашій державі. Без справедливого, чесного і незалежного суду про боротьбу з корупцією буде дуже важко говорити», – наголосив Президент, назвавши це рішення Парламенту «дуже важливим кроком для того, щоб завершити формування спеціалізованої антикорупційній системи», разом з Національним антикорупційним бюро, яке було обрано за прозорою процедурою, та Спеціалізованою антикорупційною прокуратурою.

Глава держави наголосив на важливості довіри суспільства до судової гілки влади і навів приклад зростання довіри до національної поліції, яка, на відміну від міліції, має велику підтримку з боку українців. 

Нагадаємо, 25 листопада 2015 року Президентом України Петром Порошенком було внесено на розгляд у Верховну Раду України та визнано як невідкладним Проект Закону про внесення змін до Конституції щодо правосуддя», реєстр. №3524. Під час обговорення зазначеного законопроекту, було висловлено ряд застережень стосовно недоцільності вилучення із Конституції України повноважень ВРУ щодо висловлення недовіри  Генеральному прокурору України. З огляду на зазначене, 26 січня 2016 року Президент України вніс на розгляд до ВРУ доопрацьований Проект Закону.

"Доопрацювання згаданого законопроекту, з огляду на вище згадувані обставини, було зумовлено необхідністю забезпечення досягнення політичного консенсусу у вирішенні питанні щодо можливого висунення Парламентом недовіри Генеральному прокурору України", – сказав Кубів.

Він відзначив, що в доопрацьованому законопроекті законом пропонується встановити, що до повноважень ВРУ належить не тільки надання згоди на призначення на посаду та звільнення з посади Президентом України Генерального прокурора, як це було передбачено у попередній редакції законопроекту, а й висловлення недовіри Генеральному прокурору, що має наслідком його відставку з посади.

«Таким чином, згідно внесеного на заміну законопроекту, дострокове звільнення з посади Генерального прокурора здійснюватиметься на підставах визначених не тільки Законом, як це було передбаченим в попередньому законопроекті, а також Конституцією. Щодо решту його Положень, слід зазначити, що вони не зазнали змін», – підкреслив Представник Президента.

Він нагадав, що законопроектом передбачено незалежність судової влади, підвищення професійних стандартів суддівського корпусу, удосконалення засади здійснення судочинства, забезпечення конституційної спроможності прокуратури, адвокатури, системи виконань судових рішень тощо.

«Таким чином, хочу звернути увагу на важливість реалізації зазначених змін для українського суспільства, адже вони не тільки сприятимуть досягненню оголошеної мети, але створять незалежні умови для забезпечення кожному права на справедливий суд», – зазначив Кубів.

В свою чергу, Голова Комітету з питань правової політики та правосуддя, народний депутат України з фракції «Блок Петра Порошенка» Руслан Князевич розповів, що Комітет на своєму засіданні 2 лютого прийняв рішення рекомендувати ВР  попередньо схвалити поданий Президентом України як невідкладний доопрацьований проект Закону про внесення змін до Конституції України (щодо правосуддя), реєстр. № 3524.
 

http://www.president.gov.ua/news/parlament-zrobiv-vazhlivij-krok-dlya-pobudovi-nezalezhnoyi-s-36692

Форма зворотнього зв’язку

Дякуємо, що приєдналися!