Рада з питань судової реформи

Оприлюднено окремі ініціативи щодо законодавства у сфері судоустрою і статусу суддів

На розгляд Ради з питань судової реформи запропоновано проект Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо удосконалення окремих положень законодавства з питань судоустрою і статусу суддів».

Законопроект спрямований, у першу чергу на запровадження додаткових механізмів, які дозволять прискорити процес кваліфікаційного оцінювання суддів та забезпечити більшу ефективність роботи Вищої кваліфікаційної комісії суддів України у цьому питанні.

Крім того, законопроект відкриває широкі можливості безпосереднього залучення громадськості до реалізації процедур кваліфікаційного оцінювання. Так, передбачено створення Громадської ради доброчесності, яка покликана сприяти ВККС у встановленні відповідності судді критеріям професійної етики та доброчесності.

Також впроваджується обов’язок судді декларувати родинні зв’язки та  твердження, метою яких є перевірка його доброчесності. Відповідно розширюються підстави дисциплінарної відповідальності судді.

Революційною новелою у законопроекті є створення законодавчих умов, за яких до лав суддівського корпусу на рівні апеляційних, вищих спеціалізованих судів та Верховного Суду України зможуть приєднатися науковці та адвокати.

Законопроектом врегульовується низка інших питань, в тому числі коригуються строки для проведення ВККС первинного кваліфікаційного оцінювання суддів Верховного Суду України та вищих спеціалізованих судів, передбаченого Законом України «Про забезпечення права на справедливий суд».

Із законопроектом та порівняльною таблицею можна ознайомитися в розділі "Судоустрій" або за посиланням http://jrc.org.ua/steps/step/sudoustriy 

Законопроект буде обговорено на засіданні Ради з питань судової реформи. 

 

Форма зворотнього зв’язку

Дякуємо, що приєдналися!