Рада з питань судової реформи

Громадські обговорення сприятимуть досягненню консенсусу в реформуванні країни

Громадські обговорення сприятимуть досягненню консенсусу в реформуванні країни

Конституційна комісія на початку своєї діяльності визначила три пріоритетні напрями внесення змін до Конституції України: права і свободи людини як основний дороговказ розвитку держави; децентралізація як один з інструментів більш ефективної реалізації прав і свобод людини; система правосуддя як інструмент забезпечення справедливості та захисту  порушених прав і свобод.  Про це сказав Секретар Конституційної комісії та заступник Глави Адміністрації Президента України Олексій Філатов під час виступу на громадському форумі «Чи й досі відкрите вікно можливостей? Майбутнє конституційної реформи України», який проходить у Києві 4-5 лютого за ініціативи проекту Democracy Reporting International (DRI).  

 Олексій Філатов нагадав, що напрацьовані Конституційною Комісією законопроекти змін до Конституції в частині децентралізації та правосуддя вже пройшли процедуру попереднього схвалення, як того вимагає Конституція.

«Голосування за зміни до Основного закону щодо правосуддя відбулося 2 лютого. І протягом наступних декількох місяців ми потребуємо остаточного схвалення законопроекту 300 голосами народних обранців, для того, щоб ті зміни, які ним передбачені, пройшли «точку неповернення» та відкрили шлях до побудови в Україні нової справедливої системи правосуддя та відновлення довіри громадян до суду як інституції», - зазначив він.

Пан Філатов також наголосив на важливості відкритої дискусії між суспільством та владою щодо напрацьованих змін. «Я б хотів відмітити роль таких дискусійних майданчиків як цей Форум у залученні до діалогу експертів Конституційної комісії, міжнародних експертів, регіональних представників, представників влади та ЗМІ. Без спільних обговорень досягати суспільного консенсусу в максимально широкому розумінні було б значно важче», - підкреслив пан Філатов.

Голова Представництва ЄС в Україні Ян Томбінські також наголосив на важливості широких громадських обговорень змін до Конституції. «Громадянам важко зрозуміти запропоновані зміни, оскільки це потребує високого рівня професійних знань. Важливо пояснити суспільству, як буде працювати нова система, як поєднуються та реалізуються між собою запропоновані норми, та що вони дають громадам», - сказав пан Томбінські.

Форма зворотнього зв’язку

Дякуємо, що приєдналися!