Рада з питань судової реформи

Судова реформа триває: Парламент України попередньо підтримав зміни до Конституції в частині правосуддя

Верховна Рада України попередньо затвердила доопрацьований законопроект №3524 про внесення змін до Конституції України щодо правосуддя.

За підтримку відповідного рішення проголосулали 244 народних депутати на засіданні Парламенту 2 лютого 2016 року.

Коментуючи цю подію, Президент України Петро Порошенко назвав історичним сьогоднішній день, оскільки Верховна Рада зробила перший і дуже важливий крок щодо побудови незалежної системи правосуддя, проголосувавши в першому читанні відповідні зміни до Конституції.

 «Це дасть можливість зробити декілька важливих кроків – зняти суддівську недоторканність, ту парасольку, яка закривала суддів від справедливого покарання за корупцію, а також забезпечити незалежну систему тестування, яка дозволить значним чином оновити суддівський корпус, зробити перезавантаження суддівської системи, але в чіткій відповідності з тими правилами і нормами, які існують в Європі», – наголосив Петро Порошенко.

«Це є значним українським подальшим кроком у комплексних реформах з подолання корупції в нашій державі. Без справедливого, чесного і незалежного суду про боротьбу з корупцією буде дуже важко говорити», – додав президент.

Згідно до процедури, після отримання висновку Конституційного суду парламент попередньо схвалює законопроект щонайменше 226 голосами, остаточно закон про внесення змін до Конституції України ухвалюється на наступній сесії конституційною більшістю, не менше ніж 300 голосами. 

Форма зворотнього зв’язку

Дякуємо, що приєдналися!