Рада з питань судової реформи

Президент затвердив Стратегію судової реформи

Президент затвердив Стратегію судової реформи

Президент України Петро Порошенко підписав Указ № 276, яким затвердив Стратегію реформування судоустрою, судочинства та суміжних правових інститутів на 2015-2020 роки, розроблену Радою з питань судової реформи.

Як прокоментував Олексій Філатов, заступник Глави Адміністрації Президента та координатор Ради з питань судової реформи: «У листопаді минулого року на одному з перших засідань Ради було затверджено стратегічний план судової реформи, який визначив основні напрями і етапи реформування. Ці напрацювання були, спільно з міжнародними експертами, розвинуті в комплексну Стратегію реформування судоустрою, судочинства та суміжних правових інститутів, що була подана Радою на затвердження Президенту. Затвердження Стратегії Указом Президента України формалізує шляхи реформування, визначені Радою з питань судової реформи, та сприятиме координації органів державної влади, міжнародних експертних установ та програм міжнародної допомоги у питаннях реформи сектору правосуддя».

Стратегія встановлює пріоритети реформування судової влади як на рівні конституційних змін, так і на рівні прийняття першочергових законопроектів та впровадження невідкладних заходів у галузі правосуддя та дотичних до неї сферах. Деталізований перелік завдань, заходів, очікуваних результатів та показників реалізації впровадження реформи окреслені у Плані дій, відповідно до якого працює Рада з питань судової реформи.

Як передбачає Стратегія, внаслідок реалізації зазначених заходів судова система України та суміжні правові інститути працюватимуть, керуючись, насамперед, принципом верховенства права, стануть підзвітними громадянам України, вільними від будь-якого політичного впливу та відповідатимуть європейським стандартам і практикам.

«Першим кроком на шляху судової реформи став Закон України «Про забезпечення права на справедливий суд», - додав Олексій Філатов. – Наразі в робочих групах, які працюють у складі Раді з питань судової реформи, розробляються зміни до процесуального законодавства, законодавства про адвокатуру, безоплатну правову допомогу. Проекти змін до процесуального законодавства вже проходять обговорення в експертних колах. Вже розроблені проекти змін до законодавства щодо виконання судових рішень, які будуть рекомендовані Президенту для внесення на розгляд Верховної Ради. В рамках Робочої групи Конституційної Комісії з питань правосуддя напрацьовуються зміни до Конституції України».

Довідка.

Відповідно до Указу Кабінет Міністрів України визначить механізм впровадження Плану дій щодо реалізації положень Стратегії реформування судоустрою, судочинства та суміжних правових інститутів на 2015-2020 роки.

Рада з питань судової реформи є консультативно-дорадчим органом при Президенті України. Експерти Ради – це представники наукових кіл, кращих українських університетів, які займаються підготовкою спеціалістів у галузі права, юристи-практики, адвокати, депутати, судді, представники міжнародних організацій та українські експерти з громадських ініціатив.

З текстом Указу № 276 можна ознайомитися за посиланням

 

Форма зворотнього зв’язку

Дякуємо, що приєдналися!