Рада з питань судової реформи

За час своєї роботи Конституційна Комісія отримала близько 50 пропозицій змін до Конституції

За три місяці роботи Конституційна Комісія отримала близько 50 пропозицій змін до Конституції України від громадян, представників органів державної влади та місцевого самоврядування, членів громадських організацій, суддів тощо. Всі пропозиції було розглянуто Секретаріатом Конституційної Комісії та членами профільних робочих груп та, за наявності відповідного рішення, враховано при підготовці змін до Основного закону, в першу чергу, щодо децентралізації влади та реформування сфери правосуддя.

Як зазначив Олексій Філатов, заступник Глави Адміністрації Президента України та Секретар Конституційної Комісії: «Найбільшу активність продемонстрували громадські організації. Деякі їх пропозиції знайшли своє відображення в тексті змін до Конституції України, зокрема, щодо повноважень органів місцевого самоврядування. Інші були відхилені, зокрема, щодо утворення у системі адміністративно-територіального устрою спеціальних економічних регіонів. Зауважу, що Адміністрація Президента не висловлювалася на підтримку таких пропозицій і взагалі не втручається в діяльність Конституційної комісії. Зокрема, не відповідає дійсності інформація щодо нібито підтримки з боку Адміністрації Президента пропозицій щодо утворення Харківського спецрегіону, що нещодавно з’явилися в ЗМІ».

Що ж стосується пропозицій з питань, що не охоплюються Технічними завданнями Робочих груп з питань децентралізації, правосуддя, прав та свобод людини і громадянина, - їх буде розглянуто при подальшій роботі Конституційної Комісії.

Також, як було вирішено на першому засіданні Конституційної Комісії, зміни до Конституції України не будуть стосуватися розділу I «Загальні засади», розділу III «Вибори. Референдум» і розділу XIII «Внесення змін до Конституції України».

Форма зворотнього зв’язку

Дякуємо, що приєдналися!