Рада з питань судової реформи

Судді нового Верховного Суду провели зустріч у Львові

11 грудня 2017 року у Дзеркальній залі Львівського національного університету імені Івана Франка відбулася зустріч студентів, викладачів та активної громади міста із новопризначеними суддями Верховного Суду – випускниками юридичного факультету Університету.

Захід відбувся в рамках реалізації проекту «Дякую, Alma Mater! Чесний суд, корінням із студентства». ЛНУ ім. Івана Франка став третім навчальним закладом, який перейняв естафету всеукраїнських зустрічей на тему «Верховний Суд – нова філософія судової влади».

З вітальним словом до учасників заходу звернувся Ректор Львівського університету, професор Володимир Мельник, який відзначив важливість судової реформи і запевнив, що Університет готовий і надалі долучатися до найважливіших процесів, які відбуваються в Україні.

«Ми сьогодні щиро вітаємо випускників правничої школи нашого університету, які,  вирішивши брати участь у конкурсі на заміщення посад суддів Верховного Суду, виявили не тільки високий професіоналізм та індивідуальну мужність, а й соціально-політичну відповідальність», – зазначив Ректор Університету і додав, що основною цінністю, яку зараз потрібно імплементувати у всі сфери життя нашої країни є верховенство права і закону.

«Жодна реформа не матиме успіху, якщо принцип верховенства права не буде наріжним каменем нашого суспільства. А тому від імені академічної спільноти Університету вітаю новопризначених суддів Верховного Суду, які, я переконаний, докладатимуть усіх зусиль задля утвердження України як правової держави. Пам’ятайте, що Університет завжди готовий вас підтримати», – додав Володимир Петрович, звертаючись до суддів.

Завідувач кафедри кримінального процесу і криміналістики Львівського національного університету імені Івана Франка, професор Василь Нор, звертаючись до суддів зазначив: «Це велика честь для мене та величезне задоволення – дожити до того, щоб побачити своїх випускників суддями Верховного Суду. Я брав участь у різних реформах, але лише ця дає можливість надіятися на повернення довіри до суду. Вітаю вас, ваші честі, дорогі мої учні! Бажаю вам плідної праці, а ми – завжди підтримаємо і допоможемо!».

«Я мало з ким був знайомий до того як відбувся конкурс, але зараз маю великі надії на нашу спільну справу», – зазначив суддя Верховного Суду Олександр Стародуб.

Ще один новопризначений суддя Дмитро Гудима, який посів перше місце у рейтингу переможців конкурсу, під час діалогу наголосив, що саме навчання і праця у Львівському університеті дозволи йому наскільки успішно подолати усі випробування. З його словами, навчання на юридичному факультеті дає усі необхідні навики для роботи на найвищих посадах.

Володимир Кравчук наголосив, що основною метою новопризначених суддів Верховного Суду є боротьба за сильну правову державу. Університетові суддя побажав залишатися «хранителем споконвічної мудрості, з якого завжди можна черпати натхнення».

Ще один випускник Університету, суддя Верховного Суду Володимир Король підкреслив, що справжній конкурс у нинішніх суддів розпочався з вибору вищого навчального закладу. Адже саме Університет дав правникам основу, яка допомогла успішно пройти конкурс.

«Не втрачайте надаремно часу, використовуйте усі можливості, які вам дає цей надзвичайно авторитетний вищий навчальний заклад», – зазначив Володимир Король, звертаючись до студентів Університету.

Також нові судді Верховного суду розповіли про виклики, які перед ними стоять, принципи функціонування правової системи і цілі, яких планують досягти творці реформи суду. Вони наголосили, що основними векторами філософії Верховного Суду є справедливість, компетентність, непідкупність й відкритість для людей. За словами суддів, ключові принципи нового Верховного Суду – європейська якість рішень, ефективність, сталість та єдність практики, внутрішня та зовнішня комунікація, а також запобігання корупції.

На завершення зустрічі її модератор Сергій Різник підвів підсумки та робочі висновки,  серед яких – необхідність подальшої співпраці Львівської правничої школи і Верховного Суду.

Форма зворотнього зв’язку

Дякуємо, що приєдналися!