Рада з питань судової реформи

Судді нового Верховного Суду провели зустріч у Харкові

У рамках судової реформи стартував спільний проект вищих навчальних закладів та обраних під час публічного конкурсу нових суддів Верховного Суду "Дякую, Alma Mater! Чесний суд, корінням із студентства". Заходи проводяться за підтримки Координатора ОБСЄ в Україні. Першим навчальним закладом, який організував зустріч-дискусію з суддями ВС на тему «Верховний Суд – нова філософія судової влади», став Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого.​

Він посідає перше місце за кількістю випускників вишу-суддів нового Верховного Суду — за результатамт конкурсу ними є 38 із 113 призначених суддів ВС, серед яких адвокати, науковці та судді різних інстанцій.

Одним із векторів філософії Верховного Суду нові судді називають справедливість, компетентність, непідкупність, відкритість до людей. З моменту призначення судді ВС  розпочали побудову відкритого діалогу із громадськістю та активною спільнотою країни. В рамках всеукраїнських зустрічей їх метою є спілкування з населенням для ідентифікації існуючих проблем та побудови найкращих варіантів змін у судовій владі для того, щоб створити в державі якісно новий суд з прав людини.

Верховний Суд є найвищим судом у системі судоустрою України, який забезпечує сталість та єдність судової практики у порядку та спосіб, визначені процесуальним законом. Його діяльність регулюється Законом «Про судоустрій і статус суддів» та іншими законодавчими актами. Для вирішення питань щодо початку роботу створено Оргкомітет, до якого увійшли  представники всіх юрисдикцій, які брали участь в конкурсі до Верховного Суду.

“Ми обговорюємо і отримуємо цікаві пропозиції щодо запуску, зміни формату р оботи Верховного Суду, просування нової філософії Верховного Суду, стратегії роботи, в т.ч. щодо судового менеджменту, комунікації з суспільством, для якого новостворений орган повинен бути єдиним і монолітним”, - зазначив тимчасово виконуючий обов'язки голови Верховного Суду до скликання Пленуму ВС Дмитро Луспеник.

Одразу після закінчення брифінгу судді нового Верховного суду зустрілися зі студентами університету ім. Ярослава Мудрого, де також представили нову філософію судової влади. Це - справедливість, компетентність, непідкупність, відкритість - підпорядковані одній меті: завоювати довіру людей.

Такі зустрічі суддів Верховного Суду заплановані в Києві, Львові та Одесі.

 

Форма зворотнього зв’язку

Дякуємо, що приєдналися!