Рада з питань судової реформи

Новий склад Верховного Суду має бути сформований до червня, - Олексій Філатов

Новий склад Верховного Суду повинен бути сформований не пізніше червня цього року. Про це повідомив заступник голови Адміністрації Президента Олексій Філатов  24 березня, під час презентації судової реформи перед делегатами ОБСЄ у Відні

«Вища кваліфікаційна комісія суддів планує у найближчі тижні завершити роботу над конкурсом. Скоріш за все, цей процес завершиться у травні. Потім з цими матеріалами буде працювати Вища рада правосуддя. Що стосується Президента, то, думаю, його участь в цьому процесі (формування нового Верховного Суду - ред) буде найкоротшим (Президент видає указ на підставі подання Вищої ради правосуддя про призначення суддів - ред). Я б розраховував на те, що в червні ми будемо мати новий склад Верховного Суду. За умови, що нічого непередбачуваного не станеться в цьому процесі», - зазначив Філатов.

На питання про те, чи потрібно продовжувати термін формування Верховного Суду шляхом внесення змін до законодавства, заступник глави АП відповів: «Такі зміни можливі, хоча критичної необхідності в них немає. Навіть у разі формування Верховного Суду пізніше, ніж в передбачений Законом «Про судоустрій і статус суддів» шестимісячний термін, це не робить його нелегітимним».

«Є кілька передумов для початку роботи Верховного Суду. По-перше, повинна закінчитися конкурсна процедура, і ті, хто будуть визнані переможцями, повинні бути призначені на посаду. По-друге, повинні бути прийняті внутрішні рішення, зокрема, про формування Великої палати , рішення Пленуму (Верховного Суду – ред.) про початок роботи. Потрібно сформувати ще й апарат (Верховного Суду - ред), щоб Верховний Суд мав реальну можливість працювати.

Крім цього, обов'язкова передумова для початку роботи нового Верховного Суду - це прийняття Верховною Радою змін до процесуального законодавства», - зазначив Філатов і нагадав, що Президент вже подав відповідний законопроект у парламент.

Заступник глави АП також зазначив, що зміни до процесуального законодавства і роботу нового Верховного Суду «потрібно запускати одночасно», оскільки зміниться система судоустрою, якій повинні відповідати процесуальні норми. Він сподівається, що парламент підтримає законопроект, який стосується змін до процесуальних кодексів, раніше, ніж буде сформований Верховний Суд, «але вступить він (законопроект - ред) в силу тоді, коли фактично запрацює Верховний Суд».

У свою чергу, глава Вищої кваліфікованої комісії суддів Сергій Козьяков повідомив, що результати другого етапу конкурсу до Верховного Суду - практичного завдання - комісія планує оголосити у вівторок, 28 березня.

Нагадаємо, конкурс до Верховного Суду складається з декількох етапів: тестування, практичного завдання, психологічного тесту, перевірки суддівського досьє. Проводить конкурс Вища кваліфікаційна комісія суддів. Переможців конкурсу, згідно із законодавством, вона повинна рекомендувати призначити на посади суддів Верховного Суду Вищій раді правосуддя. А він, у свою чергу, направляє відповідні подання на призначення Президенту. Роль Глави держави в цьому процесі - символічна. Він повинен тільки підписати укази про призначення суддів.

Як відомо, на початку конкурсу було 1436 претендентів на посаду судді Верховного Суду. До другого етапу дійшов 521.

Джерело: https://lb.ua/news/2017/03/27/362234_noviy_sostav_verhovnogo_suda_dolzhen.html

Форма зворотнього зв’язку

Дякуємо, що приєдналися!